Ve středu 2. února jsem na CNN Prima News měla možnost krátce komentovat ceny energií a rozhodnutí Evropské komise o taxonomii. Tedy o tom, za jakých podmínek budou moci být úvěrovány společnosti, které budou chtít postavit jadernou elektrárnu či teplárnu na zemní plyn.
Lidovci se v předvolebním boji za další vládní angažmá skutečně neštítí již ničeho, přičemž poslanec Marian Jurečka, dříve zcela neviditelný a neschopný ministr zemědělství v Sobotkově vládě, předvolebně „září“ v jejich čele.
Příchuť moci a manipulace zaujal toto uskupení natolik, že Mikuláš Minář by rád obsadil místa v Radě České televize. Obrátil se na všechny známé, aby navrhli lidi, kteří budou moci kandidovat do Rady České televize a Rady Českého rozhlasu.
Tak jsem se dozvěděl, že existují různé spravedlnosti. Skutečně různé. Tedy alespoň podle Donalda Trumpa. Nejde jen o něj, ale i o ty, kteří mu na předvolebním shromáždění, na němž ona slova vyslovil, tleskali.
Děravá pirátská kocábka pluje sice dál, ale se značně pochroumanými plachtami. O záplatování se posádka snaží pomocí psychologa. Chce uklidnit vnitřní dění, jenže je třeba dát pozor, aby se zrezivělá loďka nepřevrhla.
Po prvním červencovém dni se stane samozřejmostí to, co bylo zaměstnancům deset let v podstatě upíráno. Když onemocní, můžou marodit doma, nepřecházet nemoc v práci a na zdraví neohrožovat sebe i kolegy. Cesta k té samozřejmosti ale byla poměrně trnitá.
Letos jsme oslavili 129. výročí Svátku práce. Současně je tomu letos 30 let od událostí listopadu 1989, které položily základ obnovy kapitalismu v naší zemi a přinesly občanům naší země jen falešné sliby a plané naděje.
Pojem Evropský socialismus je často používán pravicí k popsání současného stavu, popřípadě k popsání toho, kam by současná evropská byrokracie chtěla Evropskou unii dostat. Kéž by to byla pravda a současná Evropská unie opravdu směřovala k socialismu.
Přijde mi logické, že když lidé vykonávají stejnou nebo podobnou práci, měli by za ní být stejně nebo podobně odměněni. Pokud to vidíte stejně, tak vězte, že ne každý to tak má. Tak třeba vedení rádia Svobodná Evropa.
V posledních několika dnech bylo na železnici medializováno 7 mimořádných situací. Naštěstí nebyl nikdo těžce zraněn či usmrcen, nicméně se v několika případech zranili jak běžní cestující, tak i zaměstnanci dopravců, většinou strojvedoucí.
To, co 11. září 2001 stalo doopravdy – a kdo tahal za nitky toho masakru – se s erárním výkladem míjí velkým obloukem. Ten groteskní švindl popírá zákony fyziky. Znectily ho i tucty prominentních akademiků.
Poslanec Daniel Korte, člen TOP 09, dříve též ODA a Strany konzervativní smlouvy, klasický filolog, překladatel a podnikatel v oboru zpracování železného odpadu, rád kontroluje a vyšetřuje. A také poučuje a známkuje.
Není vše špatné, co bývalo kdysi samozřejmostí. Ať už to bylo právo na práci, které je zakotveno v ústavě, či téměř soběstačnost v potravinářské produkci. Dnes skomírají na úbytě mnozí pěstitelé, producenti mléka a vepřového masa.
Letošní rok je rokem, kdy můžeme obhájit svoji práci v rámci krajských voleb. Právě toto téma by mělo být dnes zájmem všech, kteří se ocitli na kandidátkách KSČM pro krajské volby.
Letošní léto je ve znamení teroristických útoků a strachu z toho, co nás čeká nejen v zahraničí. Masakr v Nice je natolik závažný, že je třeba se velmi zamyslet nad tím, co nás ještě může potkat. Terorismus nezná hranice a útočí skupiny i jednotlivci.
Kabinet našeho premiéra je prostoupen kouzly. Nic jiného nemůže člověka napadnout, když dostane odpověď datovanou šest dní předtím, než dorazil dopis, v němž byly otázky.
Jsou tady prázdniny, na které se děti tolik těšily. Poslední průzkumy ukazují, že šest z deseti dětí prožije větší část prázdnin doma. Má to různé důvody.